Kategoria: (Bez kategorii) Autor: Krzysztof Gacek Data 15 wrz 2010

Premier Donald Tusk ogłosił dniu dzisiejszym termin wyborów samorządowych: I tura odbędzie się tak jak się tego domyślałem 21 listopada, II tura jeżeli będzie konieczna 5 grudnia 2010.

Zaczyna się walka o miejsca na listach wyborczych (która już w zasadzie trwa) wątpię jednak, żeby merytoryczne przygotowanie kandydatów decydowało o kolejności na liście. Mam mam nadzieję że kiedyś wybory przynajmniej samorządowe odbywać się będą odbywały się  jednomandatowych okręgach wyborczych. Okręgi wielomandatowe to chyba nie tylko moim zdaniem rozmycie odpowiedzialności… jestem zwolennikiem zarówno zmniejszenia liczby radnych miejskich, obecnie jest ich 43 (de facto obecnie w naszej radzie jest iż 41 bo dwójka radnych złożyła niedawno swoje mandaty) i dzielnic oraz wprowadzenia okręgów jednomandatowych, w których odpowiedzialność za podejmowane decyzje podlegała by większej kontroli społecznej.

Wieść gminna niesie… że listę PO w naszym okręgu ma otwierać będzie dwójka ludzi z największej dzielnicy w naszym okregu (patrz mapka) Bronowic.

okręg wyborczy

Komentarze dle tego wpisu zostały wyłączone.